Antalya’nın En Güzel ve Önemli 10 Tatil Yerleri | Tatiliniz Güzel Geçsin

Herkese merhaba arkadaşlar, bu yazımızda sizlerle beraber Antalya’nın en güzel ve önemli yerlerini sizlere tanıtacağım. Antalya, Türkiye’nin turizm başkentidir.Her yıl çok fazla sayıda çoğunluk turist olmak üzere ziyaretçi ağırlar.Şimdi bu bölgeleri sizlere tanıtacağım.

1-) Olympos

Olympos

Antalya’da en güzel yer olarak adlandırılan Olympos, özellikle de gençlerin daha çok gitmeye tercih ettiği bir yer. Doğa ile etrafı sarılmış bir ortam, bol oksijen ve tertemiz deniz isteyenler için eğlence vaat etmekte Olympos, caretta carettaların yumurtalarını bıraktığı sahillerde yok değil.Son olarak buranın doğal sit olanı olduğunu ve yapılaşmanın yasak olduğunu söylemeden geçmeyelim.

 

2-) Antalya Merkez

Kolay ulaşılmasında ötürü Antalya Merkez’de de denize girip çıkanlar bunaltıcı günlerde eksik olmuyor.Palmiyelerin, canlı caddelerin, restore edilmiş Antalya Evlerinin sayesinde Antalya Merkez’de fena bir yer sayılmaz.

3-) Kemer 

Antalya’da ki Kemer‘in sahilleri baştan sona turistik tesislerden ibaret.Denizi ve güneşiyle olduğu kadar renkli gece hayatıyla da ünlü olan Kemer, sabahın ilk ışıklarına kadar hiç kapanmayan gece kulüpleri ve canlı müzik yapan mekanları ile unutulmaz eğlenceli geceler için sizleri bekliyor.

antalya-kemer

4-) Finike

Eğer ekonomik bir tatil arıyorsanız Finike tamda size göre.Finike, diğer yerlere göre biraz daha uygun fiyatla sizlere Antalya’da tatil yapma keyfini sürdürüyor.

finike-antalya

5-) Alanya

Bir turizm markası olan Alanya, denizi ve eşsiz manzarasıyla sizlere kucak açmış bir şekilde bekliyor.Her bütçeye hitap eden otelleri ile tekrar göz atmalısınız Alanya’ya.

Antalya-Alanya

6-) Manavgat

Antalya’nın en büyük ilçelerinden olan Manavgat, pekçoğumuzun bildiği şelaleri ile meşhurdur.Baraj gölü bulunan Manavgat’da su sporları yaplabilmekte.En çok ilgiyi ise sizlerinden tahmini üzerine Managat Şelalesi görüyor.

Antalya-Manavgat Şelalesi

7-) Side

Burayı turistik değil de tarihi bir yer olarak ziyaret edebilirsiniz.Side, eski zamanlarda tarihi bir yerleşim merkezidir.Apollon Tapınağı özellikle de gün batımında gözlerinize inanamayacağınız manzaralar sunuyor. Side’nin en güzel arkeolojik eserleri arasında yer alan Roma Hamamı, bölgeden çıkarılan eşsiz eserlerin halka sergilendiği Side Müzesi ve muhteşem Antik Tiyatro sizler tarafından keşfedilmeyi bekliyor.

antalya-side

😎 Kekova

Akdeniz kıyılarındaki en büyük ada olan Kekova, dalışseverlerin en çok tercih ettiği farklı bir bölge olarak biliniyor. Kaş ve çevresinden kalkan teknelerle ulaşılan Kekova her yıl daha da fazla ilgi görüyor.

antalya-kekova

9-) Kalkan

Eski Rum evleri ve küçük yat limanı ile Kalkan yerel özelliklerini korumayı başaran nadir bölgelerden. Kalkan Körfezi ve çevresindeki inanılmaz koylar muhteşem renkleriyle doğaseverleri beklemekte.

10-) Belek

Antalya’nın Serik ilçesine bağlı bir turizm merkezi (turizm kalbi de diyebiliriz) olan Belek, Akdeniz Bölgesi’nin en nitelikli en güvenilir turistik konaklama tesislerine sahip. Özellikle golf sporu ile ilgilenenlerin tercih ettiği Belek, çam ormanları ve eşsiz plajları ile önemli bir değer.