Mehmet Öz Kimdir? Hayatı ve Önemi

Mehmet Öz, Haziran'ın 11. günü 1960 yılında Amerika, Cleveland'da hayata gözlerini açmıştır. Kendisi doktor ve sunucudur. Kendisi Columbia Üniversitesi'nde cerrahi profesördür.

mehmet oz

Şu an için New York'da bulunan hastanede ilaç programlarını yönetmekle görevli.

Mehmet Öz Kimdir?


Mehmet Öz, 11 Haziran 1960'da Clevaland'da doğup büyümüştür. Doğduğu yerde bulunan Harvard Üniversitesi'nde öğrenimine devam edip bu üniversiteden mezun olmuştur. Uzmanlık alanları: kalp cerrahiliği. Kendisi kalp hakkında neredeyse her bilgiye sahiptir.

Mehmet Öz'ün Hayatı


Mehmet Öz 1985 yılında Lisa Öz ile evlenmiştir. Lisa Öz'de eşi Mehmet gibi doktordur. Üç tanesi kız bir tanesi erkek olmak üzere 4 tane çocuğa sahip olan Mehmet Öz, dünyada ilk defa yapay kalp mucizesine imzasını atmıştır. Şu an için Doktor Mehmet Öz 56 yaşındadır.

Mehmet Öz'ün Önemi


Mehmet Öz, hayatı boyunca yapmış olduğu sayısız başarılı ameliyatları ile çok fazla ünlenmiştir. Hastalarını ameliyatlardan önce hipnoz ettiği de birçok kaynak tarafından söylenmektedir. Bunun nedeni olarak ise hastalarının ameliyattan önce heyecanlanmalarını engellemek olduğunu ifade etmektedir.

mehmet öz

Mehmet Öz'den Tavsiyeler  • Her gün aspirin için, aspirin kanı sulandırıyor fakat vücuttaki doku tahrişini engelliyor. Ben de her gün bir tane aspirin içiyorum. Aspirin içmek ömrünüzü uzatır.

  • Çay yerine ıhlamur için. Günde iki tane çay veya kahveden fazlası zararlı.

  • Her gün birkaç diş sarımsak yemek tansiyonu düşürür.

  • Çiğ olarak yeşil fasülye yemek vücuda çok yararlı.


mehmet_oz

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İlk Kadın Doktorumuz Safiye Ali Kimdir? Hayatı ve Önemi

Asansörün Mucidi Elisha Otis Kimdir? Hayatı ve Önemi

Kulaklığın Mucidi Nathaniel Baldwin Kimdir? Hayatı ve Önemi