WhatsApp'a Yeni Güncellemeyle Google Translate Özelliği Geliyor

WhatsApp  2010 yılında yayınlanmış, ilk başlarda ilk yıl için ücretsiz olup daha sonrasında ise tamamen ücretsiz olmuş bir mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp uygulaması neredeyse her telefonda olmazsa olmaz bir uygulamadır.

çeviri özelliği whatsapp'da

Google Translate’nin kendi sayfasında yayınlamış olduğu habere göre yakında WhatsApp’da yeni bir güncelleme bizleri bekliyor olacak. Haber şöyle, Google Translate ve WhatsApp birliğinde WhatsApp uygulamasına Google Translate özelliği gelecek. Bu özellik sayesinde bilmediğimiz bir dili konuşan arkadaşımızın ne yazdığını aşağıdaki GIF resimlerde mevcut olduğu gibi kolay bir şekilde öğrenme ve anlama imkanına sahip olacağız. Bu çeviri özelliğini kullanmak sandığınız kadar zor değil, sadece aşağıdaki basamakları sıralı bir şekilde uygulamanız yeterli olacaktır.

YAZILI ANLATIM  1.  WhatsApp uygulamasını açın :).

  2.  Anlamadığınız veya bilmediğiniz yabancı dildeki mesajın üzerine 3 saniye basılı tutun.

  3.  Üst menüde açılan daire içinde uygulamalardan Google Translate’yi seçin.

  4. Tebrikler artık mesajınız sizin anladığınız dilde.


 GÖRSEL ANLATIM


google translate whatsapp

Evet, her ne kadar gözünüze uzun gelse de yabancı dildeki mesajı anlamak WhatsApp ile artık sadece 5 saniye sürecek. Dilerseniz biraz da Google Translate’den bahsedelim.Google Translate, bir Google uygulamasıdır. Google tarafından 2006 yılında kurulmuştur. Google Translate sayesinde her gün anlamadığımız onlarca yazıyı her ne kadar barbarca olsa da az buçuk anlama fırsatına sahip oluruz. İngilizce sitelerden çok rahat bir şekilde alışverişimizi yaparız Google Translate sayesinde.

google translate whatsapp

Bu yazımızda sizlerle WhatsApp uygulamasına gelecek olan Google Translate özelliğinden bahsettik. Sizce WhatsApp uygulamasına gelen Google Translate özelliği yararlı mı yoksa zararlı mı oldu. Bu konu hakkında düşücelerinizi aşağıya yorum olarak yazmayı unutmayın. Kendinize iyi bakın, hoşçakalın.

Yorumlar

  1. whatsapp değil de facebook'a gelse daha çok işe yarar gibi

    YanıtlaSil
  2. Facebook'da gönderilere yapılan yorumlarda bu özellik zaten aktif.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İlk Kadın Doktorumuz Safiye Ali Kimdir? Hayatı ve Önemi

Asansörün Mucidi Elisha Otis Kimdir? Hayatı ve Önemi

Kulaklığın Mucidi Nathaniel Baldwin Kimdir? Hayatı ve Önemi